Catering dietetyczny – dieta pudełkowa z dostawą do domu

Catering-dietetyczny

Catering dietetyczny

 

Kiedyś dieta kojarzona była wyłącznie z kuracją odchudzającą, dziś – rozumiana jest jako zdrowy styl życia i profilaktyka wielu chorób. Dietoterapia doskonale wpisuje się w nurt medycyny prewencyjnej, która ma na celu zapobieganie rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Jakie to choroby? Wszystkie te, które wynikają ze współczesnego, niezdrowego trybu życia. Mowa zatem o nadwadze i otyłości, nadciśnieniu, miażdżycy, zawale serca czy cukrzycy. Bardzo często diagnozowane są dziś także nietolerancje pokarmowe i alergie. W takiej sytuacji trudno jest samodzielnie skomponować właściwą dietę. Kłopotliwe może być także codzienne przyrządzanie zbilansowanych posiłków. Wtedy pomocny okaże się być catering dietetyczny, który zapewnia codzienną dostawę kilku posiłków dziennie, wpisujących się w określony plan dietetyczny.

Catering dietetyczny – czyli co?

 

Catering dietetyczny to kompleksowa opieka dietetyczna, polegająca na dopasowaniu odpowiedniego plany dietetycznego i jego realizacji w postaci codziennie dostarczanych posiłków. Dieta dopasowana być powinna pod kątem zapotrzebowania kalorycznego, stanu zdrowia, a także celu. Inaczej wyglądać będzie bowiem dieta dla osoby odchudzającej się, a inaczej – dla sportowca pracującego nad rozbudową masy mięśniowej. Korzystając z usług cateringu dietetycznego można liczyć na codzienną dostawę pięciu posiłków: pierwszego i drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Bez względu na tryb życia i miejsce, w którym aktualnie przebywasz – Twoja dieta pudełkowa dotrze za Tobą do domu, pracy czy na uczelnię. A Ty uwolnisz się od żmudnego przygotowywania posiłków samodzielnie.

 

Zalety korzystania z cateringu dietetycznego

 

Catering dietetyczny to szereg korzyści. Najważniejszą z nich jest wspomniana oszczędność czasu – po prostu nie musisz gotować, a cieszysz się pysznymi i pełnowartościowymi posiłkami. Praca, dom, dzieci, studia – teraz nic nie stanie na przeszkodzie, aby odżywiać się zdrowo i regularnie. Dzięki temu wypracować można bardzo zdrowy nawyk, który ma szansę stać się nawykiem na całe życie. Zbilansowana dieta bazująca na zdrowych, nieprzetworzonych i urozmaiconych produktach oraz regularność spożywanych posiłków to podstawy profilaktyki wielu chorób oraz inwestycja w piękną i smukłą sylwetkę.

 

Kolejną korzyścią z korzystania z diety pudełkowej jest możliwość kompleksowego zadbania o zdrowie. Mowa zarówno o profilaktyce wielu schorzeń, jak i wspomaganie terapii. U podstaw wielu chorób leży nieprawidłowa dieta, zatem dieta dostosowana do stanu zdrowia może bardzo korzystnie wpłynąć na ogólną kondycję organizmu. Nie bez znaczenia jest także odchudzające działanie diety – normalizacja masy ciała to najlepsze, co można zrobić dla swojego zdrowia.

 

Dieta pudełkowa to najlepszy sposób realizacji diety spersonalizowanej. Najczęściej dieta dostępna jest w kilku wariantach kalorycznych, zatem dietetyk obliczyć może zapotrzebowanie kaloryczne każdego klienta i dostosować dietę do jego potrzeb. Osoby odchudzające się powinny zdecydować się na dietę w lekkim deficytem kalorycznym, rzędu 300 –  400 kalorii. Ci, którzy chcą po prostu zdrowo i regularnie zjeść, ale bez chęci redukcji masy ciała – powinni wybrać dietę o kaloryczności takiej, jak ich całkowita przemiana materii. Zaś osoby aktywne fizycznie mogą skorzystać z diety o nadwyżce kalorycznej. Dietetyk pomoże każdemu klientowi cateringu dietetycznego dopasowanie diety do jego indywidualnych potrzeb.

 

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny

 

Przybywa firm oferujących catering dietetyczny, warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze diety pudełkowej. Jednym z najważniejszych kryteriów powinny być kwalifikacje dietetyka. Diety nie powinna układać przypadkowa osoba, nie posiadająca odpowiedniego wykształcenia i wiedzy. Równie ważna jest różnorodność oferty dietetycznej – kilka wariantów kalorycznych diet oraz ich rodzajów. Najczęstsze warianty to dieta spalająca tłuszcz, dieta wege, dieta bezglutenowa, dieta dla sportowców oraz zbilansowana dieta dla każdego.

Wybierając catering dietetyczny, dobrze zdecydować się na taki, który zlokalizowany jest blisko naszego miejsca zamieszkania – dostawa z odległych regionów wpłynie niekorzystnie na świeżość i jakość dań. Warto zwrócić ponadto uwagę na możliwość kontaktu z pracownikiem cateringu, możliwość wymiany niektórych dań na etapie ich zamawiania oraz cenę – zbyt niska może wynikać z wątpliwej jakości produktów.

Catering-dietetyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *